Dům Krušné hory, Křímov

IMG_7399

 

Adresa: Křímov 72

Cena: 2.999.000,-

 

Křímov dělí od města Chomutov jen několik málo kilometrů. Po rychlostní silnici ale směrem od Chomutova postupně dostoupáte do úplně jiného světa. Od zašedlého průmyslového města se během chvilky dostanete do nedotčené přírody, zvláště první jízdy, než si na to trochu zvyknete, jsou tak jedinečným zážitkem. Stejně jako Chomutov a přilehlá města má i obec Křímov neslavnou historii, kdy se na tomto kraji ve 20. století negativně odrazila válka, vysídlení původního obyvatelstva a poté intenzivní hornická činnost v Mostecké pánvi. 

Časy se ale mění, důlní činnost ustává, dochází k revitalizaci okolí a z Křímova a okolí se stává velice atraktivní lokalita pro bydlení a rekreaci. V blízkosti najdete krásné hrady, zámky ale i divokou přírodu a panoramatické výhledy Krušných hor. Půl hodinky autem jsou k dispozici i lyžařská střediska pro milovníky zimních sportů.

 

Stavba leží v centru obce na mírně svažitém pozemku o výměře 592 metrů. Z toho zastavěná plocha a nádvoří činí 300 metrů. Před domem vede silnice, která protíná obec. Díky nedávno vybudovanému obchvatu zmíněné rychlostní silnice je však provoz v obci velmi klidný. Perfektní dopravní dostupnost doplňuje i autobusová zastávka umístěná pár metrů u domu a obcí vede také železnice.

Objekt je určen k rekonstrukci a tento stav tak skýtá zajímavé příležitosti následného využití. Jeho předání proběhne ve stavu na přiložených fotografiích. Je vhodný pro rekreaci, bydlení nebo komerčnímu využití. Díky své velkorysé výměře lze i využití kombinovat. V katastru nemovitostí je označen jako rodinný dům. Tak jako celý kraj má i tato nemovitost pohnutou historii. Sloužila k bydlení, ubytování i jako noční klub. V tuto chvíli čeká na někoho, kdo ji rekonstrukcí vnukne nový život podobně jako se to děje u mnoha domů v blízkém okolí.

Hlavním vchodem se dostanete do původní podsklepené stavby se sedlovou střechou. Hala má velkorysé rozměry a dvě okna s výhledem směrem do ulice. Průchody po levé straně se dostanete do chodby a dalších místností. Z chodby pak vedou schody do sklepa a do prvního patra, kde jsou 4 pokoje a vstup na půdu s výškou zhruba 150 cm pod hřebenem. Z původního objektu se lze průchodem dostat do přístavby s pultovou střechou, kde můžete nalézt další 4 místnosti s okny s výhledem do neoplocené zahrady, do přístavby je umožněn vstup přes samostatný vchod.

Dům je napojen na vodu, elektřinu i obecní kanalizaci a disponuje kotlem na tuhá paliva.

 

 

 

Galerie

 

IMG_7397

 

IMG_7401

 

IMG_7402

 

IMG_7412

 

IMG_7417

 

IMG_7418

 

IMG_7419

 

IMG_7438

 

IMG_7439

 

Snímek_obrazovky_2021-05-26_v 18_45_26

 

Zpět do obchodu